چگونه اکانت ایمیل ناشناس بسازیم؟

در اکانت های ایمیل نام و مشخصات شما به صورت کامل نمایش داده می شود، شاید بتوان به صورت ناشناس در تلگرام به دوستان خود پیام بدهیم ولی به صورت ناشناس برای دوستان خود ایمیل فرستان کمی پیچیده است که در این مطلب راه های ایمیل دادن با اکانت ناشناس را بررسی می کنیم.

کلیک-شاید امروزه در محیط مجازی امنیت کاربران به شدن در معرض خطر باشد و کاربران برای حفظ امنیت و حریم خصوصی خود مجبور باشند تا از راه هایی استفاده کنند که تاکنون زیاد رایج و معمول نبوده است.

هنگامی که شما وارد وب سایت هایی نظیر گوگل و یا فیس بوک می شوید، از شما خواسته می شود تا وارد حساب کاربری خود شوید و اگر حساب کاربری ندارید می توانید بسازید. در هنگام ساخت حساب کاربری شما شخصی ترین اطلاعات خود یعنی شماره تلفن همراه خود را نیز وارد سیستم می کنید. در هر صورت شما به گوگل، فیس بوک یاهو و هر کمپانی دیگری اعتماد داشته باشید یا نداشته باشید در حال حاضر انبوهی از اطلاعات شخصی شما در دست این کمپانی ها قرار دارد و نمی توان امنیت آن ها را نیز تائید کرد، در این مورد می توانیم به لو رفتن حساب کاربری میلیون‌ها کاربر در یاهو اشاره کنیم.

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چگونه می توانید آدرس ایمیلی کاملاً مخفی داشته باشید که کسی اطلاعات شما را مورد دستبرد قرار ندهد. در این مقاله به بررسی راه های می پردازیم تا شما با استفاده از آن ها بتوانید به راحتی با نام ناشناس ایمیل مورد نظر خود را به فرد مورد نظر خود ارسال کنید و هیچ ترسی از لو رفتن اطلاعات خصوصی خود نداشته باشید.

قدم اول: مرورگر وب ناشناس

نکته اول این است که مرور گر وب شما در واقع اولین قدم است که شما به فرد یا سازمان اجازه می دهید شما را ردیابی کند. در واقع مرورگر های وب به خوبی می توانند ثبت کنند که شما در چه وب سایت هایی وارد شده اید و چه کارهایی کرده اید.

در صفحات مرورگر وب نیز حالت هایی وجود دارد که شما می توانید از طریق صفحه خصوصی وب سایت های مورد نظر را باز کنید، در این حالت امنیت از حالت معمولی بیشتر است ولی باز هم آدرس IP شما برای سرور مشخص است و در واقع اگر شرکت مورد نظر بخواهد شما را ردیابی کند به راحتی این عمل امکان پذیر است.

اگر بخواهید به صورت ناشناس پیغام دهید و فرد مورد نظر متوجه نام شما نشود در قدم اول باید از مرور گر ناشناس نیز استفاده کنید. یکی از صفحات امن مرورگر Onion Router در سیستم مرور گر موزیلا است که در واقع نوعی شبکه غیر مرکزی برای ناشناس ماندن است و برای کاربرانی مورد استفاده قرار می گیرد که می خواند در طی جستجو در اینترنت ناشناس بمانند.

مرورگر Tor در ۱۶ زبان زنده دنیا ارائه شده است، و برای ویندوز و مک نیز قابل دسترسی است، هم چنین این مرورگر برای Linux نیز قابل دسترسی است. این روش و استفاده از مرورگر Tor باعث می شود که کارهای شما در اینترنت و به خصوص در فیس بوک و دیگر فضاهای مجازی مخفی و با امنیت بماند. در چین چیزی حدود ۱ میلیون از این سیستم استفاده می کنند. به تازگی ورژن مرورگر Tor برای فیس بوک در اندروید نیز ارائه شده است. در هر حال با توجه به اینکه Tor یکی از امن ترین روش ها برای حفظ اطلاعات است باز هم از اطلاعات به صورت ۱۰۰ درصد حفاظت نمی کند.

قدم دوم: اکانت ایمیل ناشناس

شما می توانید هنگام ساختن اکانت ایمیل خود در گوگل تمام اطلاعات خود را اشتباه وارد کنید و حتی تاریخ تولد خود را نیز به دروغ وارد کنید ولی در هر صورت شما توسط یک IP به اینترنت متصل هستید و این موضوع مشخص می کند شما از چه کشوری به این سیستم دسترسی پیدا کرده اید.

در هر صورت گوگل از روش هایی شما را مجبور می سازد تا اطلاعات خود را نظیر تلفن همراه در وب سایت و برای ساخت ایمیل به اشتراک بگذارید، ممکن است در بسیاری موارد گوگل از شما خواسته باشد تا برای حفظ امنیت و برای اطمینان از دسترسی خود شما به حساب کاربری پیام کوتاهی به شما ارسال کند و در آن پیام کوتاه کدی است که شما باید وارد سیستم کنید، پس در این زمینه شما نمی توانید شماره موبایل خود را اشتباه وارد کنید و باز هم ردی از خود به جا گذاشته اید تا سرور مرکزی محل سکونت شما و اطلاعات شخصی شما را زیر و رو کند. اما راه هایی نیز وجود دارد که شما شماره موبایل واقعی خود را وارد سیستم نکنید با استفاده از برنامه هایی مثل Hushed یا Burner یا خرید یک تلفن اعتباری ارزان قیمت می توانید اطلاعات اصلی و واقعی خود را در اختیار سرور ها قرار ندهید.

راه های زیادی برای ناشناس ماندن در دنیای مجازی وجود دارد و تا وقتی این راه ها است نیازی نیست شما اطلاعات شخصی خود که مانند گنج های پنهان شما هستند را به صورت رایگان در اختیار افراد سودجو و سازمان ها قرار دهید، اگر اطلاعاتی از حساب شخصی شما لو رود کمپانی و یا سازمان در نهایت با یک عذر خواهی همه چیز را حل می کند ولی در واقع اطلاعات شما لو رفته است و هر شخصی می تواند از آن ها استفاده کند.

شاید شما به عنوان یک کاربر ساده اینترنت از این موضوع اطلاع نداشته باشید که حروف HTTP و HTTPS که در آدرس وب سایت ها مشاهده می کنید از لحاظ امنیت سیستم با هم متفاوت هستند.HTTP مخفف HyperText Transport Protocol است که به معنای عامیانه یک جهت ردوبدل اطلاعات میان سرور و کاربر است. در واقع هنگامی که در سایتی هستید و علامت HTTP را مشاهده می کنید در واقع شما در یک محیط نا امن اطلاعات را رد و بدل می کنید، اگر بخواهیم ساده تر توضیح دهیم در این روش شخص سوم به راحتی می تواند از اطلاعات شما استفاده کند، ممکن است شما در حال خرید اینترنتی از یک درگاه با این نشانی هستید و در این میان یک فرد به راحتی می تواند از اطلاعات شما در این زمینه استفاده کند.

اما در مورد HTTPS باید به این نکته اشاره کنیم که از HTTP بسیار امن تر است و در این میان فقط شما و یک سرور اصلی از اطلاعات با خبر هستید و شخص سومی در کار نیست و نمی تواند به اطلاعات شما دست درازی کند.

چگونه اکانت ایمیل ناشناس بسازیم

استفاده از ایمیل های بسیار ساده و کوتاه مثل anonguy55@gmail.com و یا عدم استفاده از Tor هنگام استفاده از مرورگر باعث می شود تا اطلاعات شما به راحتی در اختیار دیگر کاربران قرار بگیرد. در کل شما می توانید از سرویس های وب ناشناس استفاده کنید تا در نهایت بتوانید به صورت یک فرد ناشناس وارد فضای مجازی شوید.

Hushmail

چگونه اکانت ایمیل ناشناس بسازیم

این سیستم پیام رسانی از طرف EFF تائید شده است و در هنگام کار با آن درگیر تبلیغات نیستید. بدون شک برای استفاده از این سرویس امن و عالی باید مبلغی پرداخت کنید. مبلغ اشتراک این سامانه ۴۹٫۹۸ دلار در سال برای استفاده از ۱۰ گیگابایت حافظه داخلی است. ورژن رایگان این سیستم با ۲۵ مگابایت حافظه عرضه می شود و برای وب و iOS در دسترس است.

کمپانی ها و کسب و کار ها می توانند از Hushmail با اشتراک ۳٫۹۹ دلار در ماه برای هر یوزر استفاده کنند. برای کسب و کار های بزرگ و سیستم های دولتی این عدد به ۹٫۹۹ دلار اشتراک ماهیانه می رسد. البته باید به این نکته اشاره کرد که چیزی حدود ۹ دلار نیز باید به عنوان هزینه راه اندازی پرداخت شود. این سیستم یکی از امن ترین ها در زمینه خود است و برای ارگان ها یکی از بهترین پیشنهاد ها است.

اطلاعات من رو مخفی کن!

چگونه اکانت ایمیل ناشناس بسازیم

اطلاعات من رو مخفی کن، یک سرویس بسیار خوب برای استفاده شخصی و پنهان از VPN است و کاربر می تواند با استفاده از آن به صورت کامل مکان اتصال خود به اینترنت را مخفی نگاه دارد و دیگر نیازی نیست کاربر مکان خود را در سیستم وارد کند و نگران و رفتن اطلاعات خود باشد. قیمت پایه برای استفاده از این سرویس ۱۱٫۵۲ دلار است، این مبلغ به صورت ماهانه دریافت می شود. اگر به صورت ۶ ماه پشت سر هم از این سرویس استفاده کنید و بسته های ۶ ماهه را خریداری کنید تنها مبلغ ۸٫۳۳ دلار پرداخت خواهید کرد.

این سرویس تنها برای استفاده از VPN نیست بلکه شما می توانید با استفاده از این سرویس از @hmamail.com نیز استفاده کنید. در این سیستم شما در طی زمان مشخصی وقت دارید تا ایمیل خود را خوانده و پاسخ دهید و اگر این زمان بگذرد سیستم به صورت خودکار خارج می شود و از شما می خواهد تا با استفاده از روش هایی دوباره صفحه ایمیل خود را باز کنید.

این سیستم برای اندروید و iOS موجود است که می تواند اتصال امن تر توسط موبایل را فراهم کند.

Guerrilla Mail

چگونه اکانت ایمیل ناشناس بسازیم

Guerrilla Mail در واقع یک زمینه بسیار مناسب برای ارسال ایمیل های موقتی است. در این سیستم هر آدرس ایمیلی وارد شود تا همیشه این آدرس ایمیل برای شما است و دیگر حتی اگر برای سالیان از آن استفاده نکنید این آدرس باز هم برای شما است و برای هیچ کس دیگر استفاده نخواهد شد. هر ایمیلی و یا پیامی در این سیستم وارد شود شما یک ساعت فرصت دارید تا این پیام را باز کنید و آن را تائید کنید و هر ایمیلی که از طرف شما تائید نشود بدون شک از بین خواهد رفت. Guerrilla Mail یکی از روش های بسیار خوب برای ساخت چند اکانت ناشناس است تا شما بتوانید از چند طریق به صورت ناشناس آدرس ایمیل خود را وارد کنید. این سیستم در اندروید قابل دسترسی است.

Mailinator

چگونه اکانت ایمیل ناشناس بسازیم

Mailinator یک سیستم رایگان است. در واقع این سیستم برای شما یک ایمیل یک بار مصرف درست می کند و شما هر زمان که بخواهید تنها با یک نام ساده می توانید برای خود ایمیلی بسازید که تنها یک باز از آن استفاده خواهید کرد. یک مسئله در این میان وجود دارد، شما با یک نام وارد سیستم می شوید و شخصی نیز با نام شبیه به شما وارد سیستم می شود و هر دو یک پیغام را دریافت می کنید که مربوط به شما است، در این میان رمزی نیز وجود ندارد تا هویت شما ثابت شود، در این جا شما می توانید آدرس ایمیل یا جیمیل خود را وارد کنید و کمپانی برای شما ایمیلی ارسال می کند که شمت از آن طریق می توانید ایمیل خود را دریافت کنید.

Hide-Your-Email.com

چگونه اکانت ایمیل ناشناس بسازیم

Hide-Your-Email.com یک سامانه بسیار ساده است. هیچ وارد شدنی در این سامانه در کار نیست، شما با وارد کردن نام ایمیل مورد نظر می توانید از خدمات این سامانه استفاده کنید.

Email On Deck

چگونه اکانت ایمیل ناشناس بسازیم

در Email On Deck دو مرحله وجود دارد که شما با استفاده از این دو مرحله می توانید از سرویس رایگان استفاده کنید. در یکی از مراحل سیستم امنیتی وجود دارد تا سیستم از انسان بودن و ربات نبودن شما مطمئن شود. سیستم به ما آدرس ایمیلی پیشنهاد می دهد و اگر شما از این آدرس ایمیل راضی نبودید به راحتی می توانید به صورت رندم آدرس دیگری را انتخاب کنید.

TorGuard Email

چگونه اکانت ایمیل ناشناس بسازیم

TorGuard Email یکی دیگر از سرویس های جهانی VPN است. این سرویس برای شما هزینه ای حدود ۹٫۹۵ دلار در ماه را دارد. این سرویس قادر به این است تا ایمیل هایی که با آدرس ناشناس برای شما می آید را از ایمیل های واقعی تفکیک کند و ۱۰ مگابایت حافظه برای ذخیره در اختیار شما قرار می دهد. برای اضافه کردن حافظه ابری خود در این سیستم می توانید با پرداخت ۴۹٫۹۵ دلار در هر ماه حافظه بی پایان دریافت کنید.

TrashMail.com

TrashMail.com تنها یک سایت نیست، بلکه یک برنامه افزودنی باری مرورگر کروم و فایر فاکس نیز هست. جهت عضویت در این سایت شما باید ۱۲٫۹۹ دلار در سال پرداخت کنید.

ProtonMail

چگونه اکانت ایمیل ناشناس بسازیم

شاید بهترین انتخاب و آخرین انتخاب ProtonMail باشد. یک سرویس بسیار خوب با سرور در کشور سوئیس که از تمام اطلاعات شما به خوبی محافظت می کند. در این سیستم هر کسی می تواند به راحتی و به صورت رایگان از ۵۰۰ مگابایت حافظه و ۱۵۰ ایمیل و پیغام در روز بهره مند شود و هر ۴ ماه یک بار قابلیت های جدیدی نیز دریافت می کند. هم چنین ProtonMail از سرویس Tor نیز پشتیبانی می کند. شما می توانید در کامپیوتر خود و در گوشی هوشمند خود از این سیستم استفاده کنید.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *