این تقویم مجهز به جوهر الکترونیکی با اسمارت فون شما همگام سازی می شود

سال نو فرا رسیده و اپلیکیشن های تقویم برای برنامه ریزی ها و مشاهده رویدادهای مهم می توانند بسیار به کار آیند. تعداد این اپلیکیشن ها در فروشگاه های اپلیکیشن بسیار زیاد است و انواع انگلیسی و فارسی آن ها به وفور یافت می شود. اما قطعاً تقویم مجهز به جوهر الکترونیکی، برای همه ما جالب و جدید است.

 

با توجه به این که اکثر ما بر روی اسمارت فون، تبلت، کامپیوتر وساعت هوشمند خودمان از تقویم استفاده می کنیم، دیگر نیازی برای استفاده از تقویم های فیزیکی چندان احساس نمی شود. البته شاید برخی افراد هنوز هم روش های سنتی را ترجیح دهند. اما اگر ترکیبی از تقویم های دیجیتالی و تقویم های فیزیکی وجود داشته باشد چطور؟

 

یک طراح خلاق به نام Kosho Tsuboi، طرحی مفهومی از دستگاهی موسوم به Magic Calendar را ساخته که با وجود طراحی ظاهری بسیار ساده اش، امکانی جدید را در اختیار ما قرار می دهد. در واقع این محصول نمایشگری مجهز به فناوری e-ink یا جوهر الکترونیکی دارد که عملکردش بسیار شبیه به تقویم های سنتی رومیزی یا دیواری است. البته از جمله ویژگی های مهم Magic Calendar؛ امکان سینک شدن یا همگام سازی اش با گوشی های هوشمند است که کمک می کند تا شما از رویدادهای روز و یا پیش رو غافل نشوید. این بدین معناست که دیگر نیازی نیست تا برای مشاهده رویدادهای پیش رو، وارد اپلیکیشن تقویم موجود در گوشی هوشمندتان شوید و تنها کافیست نگاهی به تقویم جادویی موجود روی دیوار بیاندازید.

 

این دستگاه، بخشی از برنامه Android Experiment گوگل در کشور ژاپن محسوب می شود که انتخاب شده تا در آینده توسعه یابد. بنابراین این که این طرح مفهومی به زودی به محصولی واقعی تبدیل شود اصلاً دور از ذهن نیست.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *