واتساپ روزانه ۱ میلیارد نفر کاربر دارد! آمار های جدید محبوبترین پیام رسان دنیا!

علی پوربافرانی

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندیدبه صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید

سال پیش واتساپ، اعلام کرد که ماهانه یک میلیارد کاربر از این اپ پیام رسان برای گفتگو استفاده می‌کنند. اما در فاصله سال پیش تا اکنون، میزان وابستگی و علاقه کاربران سراسر دنیا به واتساپ بیشتر شده، طوری که بسیاری از آنها، نمی‌توانند بدون چک کردن این پیام رسان، روز را شب کنند (دقیقا مشابه وضعیت تلگرام در ایران) و حالا واتساپ اعلام کرده که هر روز، یک میلیارد کاربر از آن استفاده می‌کنند.

به عبارت دیگر از هر ۷ یا ۸ انسان روی کره زمین، یکی در طول روز، اپلیکیشن واتساپ را باز می‌کند. این آمار حیرت‌انگیز و قابل تأملی است. دیگر آمارهای ارائه شده اینها هستند:

۱٫۳ میلیارد کاربر ماهانه تعداد پیام‌های ارسالی در هر روز: ۵۵ میلیارد  تعداد عکس‌های ارسالی هر روز: ۴٫۵ میلیارد پشتیبانی از ۶۰ زبان تعداد ویدئوهای ارسالی روزانه: یک میلیارد واتساپ

واتساپ

حالا جالب است که تعداد کاربران سرویس‌های مختلفی که تحت مالکیت فیس‌بوک هستند را با هم مقایسه کنیم. البته در اینجا تعداد کاربرانی که ماهانه دست‌کم یک بار این اپ‌ها را باز می‌کنند و از آن استفاده می‌کنند، با هم مقایسه می‌شوند:

اینستاگرام: ۷۰۰ میلیون مسنجر فیس‌بوک: ۱٫۲ میلیارد خود فیس‌بوک: ۲ میلیارد واتساپ: ۱٫۳ میلیارد

جالب است که فیس‌بوک که قبلا خودش یک غول بود با راهبرد نگذاشتن همه تخم مرغ‌ها در یک سبد و خرید به موقع سرویس‌های محبوب، حالا سرویس‌های اجتماعی جانبی مطمینی دارد که این را شرکت از رهبری وب در عرصه شبکه‌های اجتماعی، تا مدت زیادی مطمئن می‌کند.

با توجه به شرایط و اتفاق هایی که این روز ها در اخبار و جراید راجع به تلگرام در ایران می خوانیم اصلا بعید نیست که در آنی شاهد از کار افتادن این اپ پیام رسان باشیم. و حجم انبوهی از کاربران ایرانی به علت نداشتن پلتفرمی قابل اعتماد و همه گیر باز هم به واتساپ باز گردند!

, , , , , شاید این مطالب هم خواندنی باشد: کند شدن اندروید کند شدن اندروید حل مشکل کند شدن اندروید؛ ۶ راه ساده برای رفع کندی گوشی های اندرویدی فیلتر تلگرام فیلتر تلگرام تلگرام فیلتر خواهد شد! پیش بینی ما پس پیام تلگرامی پاول دورف در کانال تلگرامش! دانلود پوسته تلگرام دانلود پوسته تلگرام پوسته های تلگرام را از اینجا به آسانی دانلود و نصب کنید! برای درج دیدگاه کلیک کنید پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

وبسایت

لطفا پاسخ را به رقم وارد کنید:12 − هشت =


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *