گوگل خبر از ادغام «یوتوب رِد» و «گوگل پلی موزیک» می دهد

گوگل معمولاً عادت به تولید محصولات گوناگونی دارد که در نهایت، به نوعی وارد رقابت با یکدیگر می شوند. اندروید و سیستم عامل کروم، کلاینت های پیام رسان گوگل و این لیست همینطور ادامه می یابد. اما دو سرویس پولی گوگل، یعنی یوتوب رد و گوگل پلی موزیک قرار است به زودی با یکدیگر ادغام شده و به این مسئله پایان دهند.

این خبر به صورت رسمی طی سمیناری در نیویورک تایید شده و به گفته لیور کوهن، مدیر واحد موسیقی یوتوب، گوگل نیازمند ادغام سرویس هایش است تا مشترکین بیشتری را به دست آورد. این کمپانی ساکن مانتین ویو در بیانیه ای نیز گفته است: «مهم ترین مسئله، ادغام یوتوب رد و گوگل پلی موزیک و داشتن یک سرویس واحد است.» گوگل همچنین می گوید که در حال بررسی گزینه های پیش روی خود است و پیش از اتمام فرآیند ادغام، کاربران را با خبر خواهد کرد.

سرویس های موسیقی گوگل، اکوسیستم پیچیده ای دارند و نمی توان مطمئن بود که این ادغام، مشکلات را حل می کند یا خیر. گوگل پلی موزیک، سرویسی برای استریم موسیقی و شبیه سرویس های دیگر است و در همین حال، یوتوب موزیک روی موزیک ویدیوها و کنسرت ها تمرکز دارد

. یوتوب رد کمابیش محصولی متفاوت نسبت به اشتراک های رایج سرویس های پخش موسیقی به شمار می رود و در واقع تبلیغات را از ویدیوها حذف کرده و محتویات اورجینال در اختیار کاربران قرار می دهد. علاوه بر این، با خرید اشتراک گوگل پلی موزیک یا یوتوب رد، اشتراک دیگری را نیز به دست می آورید.

کوهن به صورت دقیق اشاره ای به ادغام اپلیکیشن های یوتوب موزیک و گوگل پلی موزیک نکرده، اما به نظر بعید می رسد. احتمالاً گوگل در واقع می خواهد سرویس های اشتراکی خود را زیر پرچم برندی واحد بیاورد؛ درست مثل کاری که آمازون با «آمازون پرایم» کرد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *