آموزش کامل و ترفندهای استفاده صحیح از دستیار صوتی گوگل!

محمدرضا مشهدی زاده

دستیار صوتی گوگل یا Goolge Assistant  است که علاوه بر اینکه بر روی بسیاری از دستگاه های اندرویدی در دسترس بوده، به تازگی نیز برای آیفون منتشر شده است.

شما میتوانید با استفاده از Goolge Assistant، بسیاری از وظایف مورد نظر خود را تنها با یک فرمان انجام دهید.

اگر به تازگی به استفاده از Google Assistant روی آورده اید، ممکن است کار کردن با آن برای شما مشکل باشد.

حال در این پست، قصد داریم ترفندهایی از نحوه کار با این دستیار صوتی را با شما به اشتراک بگذاریم.

چگونه دستیار صوتی را فرا بخوانیم؟ دستیار صوتی گوگل

دستیار صوتی گوگل

برای این کار، ابتدا کلید home گوشی را فشار داده و اندکی نگه میداریم. (در بعضی از گوشی ها، میتوانید این فرمان را با گفتن “Ok Google” نیز اجرا نمایید.)

پس از آن، دستگاه صفحه ای جدید را مقابل شما باز کرده و باید دستورات لازم برای فعالسازی را در آن انجام دهید.

دستیار صوتی گوگل

دستیار صوتی گوگل

در بار اول، کاربران باید گزینه “ادامه” را انتخاب کرده و اجازه دسترسی به ایمیل و سایر برنامه ها را برای دستیار صوتی فراهم کنند. بعد از آن باید تعدادی فرمان صوتی را اجرا کرده و در بعضی موارد جمله “Ok Google” را بر زبان بیاورید.

به خاطر داشته باشید که دستیار صوتی گوگل تنها  برای استفاده با یک “اکانت گوگل” بهینه شده و چنانچه تعداد اکانت های بیشتری را بر روی گوشی وارد نموده اید، قبل از اجرای فرمان صوتی، مطمئن باشید که در حال استفاده از اکانت خود میباشید.

هر موقع که خواستار “تغییر اکانت” بودید، کافی است “کلید هوم” را تا ظاهر شدن منوی دستیار صوتی نگه داشته و سپس اکانت مورد استفاده را تغییر دهید.

چگونه از دستیار صوتی سؤال بپرسیم؟ دستیار صوتی گوگل

دستیار صوتی گوگل

بعد از به اتمام رساندن تنظیمات، زمان امتحان کردن دستیار صوتی فرا میرسد. Google Assistant پاسخ سؤال های شما را به صورت پیامی بر روی نمایشگر نشان میدهد. شما میتوانید سؤال مورد نظر خود را به صورت صوتی از دستیار پرسیده یا آن را تایپ کنید. اگر پیش از این، سابقه استفاده از دستیارهای صوتی را داشته اید، حتماً میدانید که این دستیارها، توانایی پاسخ به انواع خاصی از سؤال ها را دارند، سؤال هایی از قبیل:

آب و هوای امروز چگونه است؟ جدیدترین خبرها در زمینه کسب و کار چیست؟ نتیجه مسابقات ورزشی امروز چگونه بوده است؟ شما چند ساله هستید؟

برای دانستن اینکه دستیار صوتی گوگل، میتواند به چه سوالات دیگری پاسخ دهد، به این لینک مراجعه کنید.

Goolge Assistant چگونه به سایر برنامه ها متصل شده و با آنها ارتباط برقرار میکند؟

اگرچه پرسیدن سؤالات مختلف از دستیار صوتی گوگل گزینه ای جالب میباشد، اما کارایی مفیدتر این دستیار، نحوه تعامل آن با دیگر برنامه ها و اجرای فرامین شماست!

از جمله این موارد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

از دستیار بخواهید که در روز و ساعت خاصی، یک رویداد خاصی را به شما یادآوری کند. از آن بخواهید که ایمیل هایی که حاوی پیام های خاصی از قبیل، قرارهای ملاقات، رویدادهایی خاص و… میباشند را به شما نشان دهد. از آن بخواهید تا تقویم را پیش روی شما قرار داده تا برنامه های مد نظر برای آن روز را به شما یادآوری کند. موسیقی را پخش کند. برنامه خاصی را اجرا نماید. و چندین موارد دیگر. خبرها را سفارشی نمایید.

علاوه بر اینها، Goolge Assistant گزینه ای به نام “My Day” را به شما پیشنهاد داده که تعدادی از خبرها را به صورت خلاصه به شما نشان میدهد. شما میتوانید این خبرها را سفارشی کنید.

برای این منظور، “کلید هوم” را فشار دهید تا پنجره مربوط به دستیار صوتی ظاهر شود. سپس “آیکون منو” که در قسمت بالا و راست صفحه قرار دارد را فشار دهید. پس از آن به “تنظیمات” و سپس گزینه “My Day” مراجعه کنید.

در “My Day” گزینه های زیادی از قبیل نمایش آب و هوا، یادآوری رویدادهایی خاص و… را برای انتخاب مشاهده خواهید کرد.

هر کدام از موارد را که مد نظر داشتید انتخاب کرده و پس از آن، اطلاعات مربوط به آن را روزانه دریافت خواهید نمود.

پس از آن کافی است که دستور “Tell About My Day” را به دستیار صوتی داده تا اطلاعات را به شما نمایش دهد.

دستیار صوتی را در تنظیمات شخصی سازی کنید.

دستیار صوتی به شما اجازه میدهد که تعدادی از خصوصیات آن را شخصی سازی کنید. از جمله موارد ممکن برای شخصی سازی، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

چگونه رفتار “صدای دستیار” را تغییر دهیم؟ دستیار صوتی گوگل

دستیار صوتی گوگل

در منوی مربوط به صدا، میتوانید صدای دستیار صوتی را خاموش کرده، یا این اجازه را به او دهید که در حالت آفلاین نیز فعال باشد.

خبرها را از سایت های مد نظر خود دنبال کنید.

در تنظیمات مربوطه، به بخش “News” و سپس “Customize” مراجعه کنید و وبسایت مورد نظر خود برای دریافت خبرهای روزانه را انتخاب نمایید.

هر موقع که خواهان فراخوانی این فرمان بودید، کافی است دستور “Listen To News” را به دستیار خود فرمان دهید.

دستیار صوتی شما را با چه نامی صدا کند؟

در تنظیمات به بخش “Personal Info” مراجعه کنید و تعیین کنید که دستیار صوتی شما را با چه نامی صدا بزند!

این ها مواردی از کاربردهای این دستیار صوتی بوده و امیدواریم که برای شما مفید واقع شود.

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندیدبه صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , شاید این مطالب هم خواندنی باشد: باز کردن قفل گوشی باز کردن قفل گوشی توجه؛ الگوهای قفل چندان ایمن نیستند؛ از آنها استفاده نکنید! تلویزیون تلویزیون با این تلویزیون کوچک ، نمایشگر گوشی خود را بزرگ و نوستالژیک کنید! رادیوی مخفی آیفون رادیوی مخفی آیفون دولت آمریکا اپل را وادار کرد تا رادیوی مخفی آیفون را فعال کند! برای درج دیدگاه کلیک کنید پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

وبسایت

لطفا پاسخ را به رقم وارد کنید:دو × سه =


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *