آغاز عرضه اسپیکرهای هوشمند شرکت لاین در ژاپن

کمپانی ژاپنی لاین (Line) که صاحب یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های پیام رسان در سراسر دنیا است، به‌تازگی اسپیکر هوشمند خود با نام Clova Wave را معرفی کرده است. این اسپیکر در حال حاضر در بازار کشور ژاپن عرضه می‌شود.

همانند دیگر دستیارهای صوتی موجود در بازار، این اسپیکر هم با شنیدن دستورات صوتی قادر است موزیک های را پخش یا کنترل کرده و برخی اطلاعات از جمله آب و هوا را به کاربر ارائه کند. ضمنا این این اسپیکر به یک ریموت داخلی جهت کنترل تلویزیون مجهز شده و حتی قادر به خواندن و ارسال پیام کاربران از طریق برنامه لاین نیز خواهد بود.

شرکت لاین ابتدا دستیار صوتی خود را با نام Clova معرفی و سپس اسپیکر Wave را در جریان کنفرانس خود در ماه ژوئیه رونمایی کرد. این اسپیکر در حال حاضر با قیمت 125 دلار و از طریق وبسایت شرکت لاین، آمازون و Rakuten قابل خریداری است.

لاین اخیرا از یک مدل اسپیکر هوشمند دیگر نیز با نام Champ رونمایی کرده بود که ظاهری مشابه کاراکترهای موجود در اپلیکیشن لاین دارد. هنوز قیمت و زمان عرضه این اسپیکر اعلام نشده است.

اپلیکیشن لاین در حال حاضر در بین کشورهای آسیایی از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. آمار نشان می‌دهد در حال حاضر 220 میلیون کاربر در حال استفاده از این برنامه محبوب هستند که اکثریت آنها ساکن کشورهای ژاپن، تایوان، تایلند و اندونزی هستند. به همین دلیل احتمال می‌رود اسپیکرهای هوشمند این شرکت نیز مورد استقبال کاربران طرفدار این برنامه قرار بگیرد. نکته جالب اینکه اسپیکرهای هوشمند شرکت آمازون تا به‌امروز در ژاپن عرضه نشده بودند اما آمازون چند روز پیش اعلام کرد که به‌زودی فورش اسپیکرهای اکو را در کشور ژاپن آغاز خواهد کرد. گوگل هم اعلام کرده که تا اواخر این هفته فروش گوگل هوم را در ژاپن آغاز می کند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *