چگونه در ویندوز ۱۰ بدون وارد کردن رمز عبور به شبکه Wi-Fi متصل شوید!

آرزو نبی‌زاده 0

می خواهید کامپیوتر جدید خود را از طریق Wi-Fi به اینترنت متصل کنید اما رمز عبور Wi-Fi خود را به خاطر نمی آورید؟ می خواهید کامپیوتر خود را به یک مودم و یا روتر بدون وارد کردن رمز عبور به سرعت کانکت کنید؟ در این مطلب قصد داریم نحوه استفاده از ویژگی (WPS (Wi-Fi Protected Setup برای اتصال به شبکه Wi-Fi بدون وارد کردن رمز عبور را توضیح دهیم.

بسیاری از روترها و مودم های WI-FI از WPS پشتیبانی می کنند. WPS به شما این امکان را می دهد که به یک روتر یا مودم بدون رمز عبور کانکت شوید.

ویندوز 10

ویندوز ۱۰

اگر یک مودم یا روتر از WPS پشتیبانی می کند، یک دکمه WPS روی آن دارد. شما حتی می توانید بطور دستی چک کنید که روتر یا مودم از WPS پشتیبانی می کند یا خیر.

در ویندوز ۱۰ به راحتی می توانید به یک روتر یا مودمی که WPS را پشتیبانی می کند، کانکت شوید.در این مطلب، نحوه اتصال ویندوز ۱۰ به مودم یا روتر بدون وارد کردن رمز عبور Wi-Fi را خواهید آموخت.

با فرض اینکه روتر Wi-Fi شما روشن است و از WPS پشتیبانی می کند، مراحل ذیل را انجام دهید.

مرحله ۱:

شبکه های WI-FI

شبکه های WI-FI

روی آیکن WI-FI در نوار ابزار کلیک کنید تا شبکه های WI-FI را که سیستم پیدا کرده است ببینید.

مرحله۲: روی شبکه WI-FI مورد نظر کلیک کنید

مرحله۳:اکنون باید شما دکمه Connect را ببینید. ویندوز ۱۰ بطور اتوماتیک گزینه Connect automatically را تیک می زند. اگر نمی خواهید هر بار که کامپیوتر خود را روشن می کنید بطور اتوماتیک به شبکه WI-FI وصل شوید، تیک این گزینه را بردارید.

اتصال به شبکه WI-FI

اتصال به شبکه WI-FI

مرحله۴:اکنون شما کادر پسورد را مشاهده می کنید. ولی اگر روتر یا مودم شما از WPS پشتیبانی کند لازم نیست رمز WI-FI را وارد کنید. شما فقط با فشار دادن دکمه WPS روی مودم یا روتر خود می توانید بدون وارد کردن رمز به WI-FI مورد نظر کانکت شوید.

اتصال به شبکه WI-FI

اتصال به شبکه WI-FI

هنگامی که کادر پسورد را روی صفحه نمایش ویندوز ۱۰ خود مشاهده می کنید، به سادگی دکمه WPS روی روتر یا مودم را فشار دهید تا به طور خودکار انتقال اطلاعات رمز عبور روتر یا مودم به کامپیوتر شما انتقال پیدا کند و کامپیوتر شما به شبکه Wi-Fi کانکت شود.

دکمه WPS

دکمه WPS

توجه داشته باشید که دکمه WPS معمولا در جلو روتر یا مودم قرار دارد اما ممکن است در هر جای دیگر مودم یا روتر نیز باشد. همچنین در بعضی از مودم ها یا روترها، ممکن است لازم باشد دکمه WPS را برای چند ثانیه فشار دهید. هنگامی که دکمه WPS را فشار دادید، پیام “Getting settings from the router” را در ویندوز ۱۰ پیکربندی Wi-Fi خود خواهید دید. این کار را شما باید یک بار انجام دهید بنابراین لازم نیست هر بار دکمه WPS را برای اتصال کامپیوتر خود به شبکه Wi-Fi فشار دهید.

پیغام Getting settings from the router

پیغام Getting settings from the router

 

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندیدبه صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید

, , , , , , , شاید این مطالب هم خواندنی باشد: بازاریابی اینستاگرام بازاریابی اینستاگرام معرفی ۵ ابزار اتوماتیک برای اینستاگرام ؛ بازاریابی متفکر با اینستاگرام ویندوز ۱۰با باگ‌های بزرگ در بخش مدیریت پسورد‌ها مقابله می کند! دفترچه یادداشت دیجیتالی، محصول احتمالی و جدید مایکروسافت با صفحه نمایش تاشو! برای درج دیدگاه کلیک کنید پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

وبسایت

لطفا پاسخ را به رقم وارد کنید:9 + سه =


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *